Сьогодні багато компаній, не бажаючи приймати на себе витрати на купівлю та обслуговування фізичних серверів, вибирають віртуальні майданчики. Скориставшись послугами хостинг-провайдера, можна створити якісний інтернет-портал. І при цьому технічною підтримкою займатиметься команда провайдера. У сучасних українських дата-центрах використовуються надійні системи зберігання даних, високі показники безперебійної роботи досягаються за рахунок дублювання компонентів інженерної інфраструктури, реалізовано гарантоване резервне копіювання. Однак часом клієнти вдаються до послуг закордонних дата-центрів. Чому?
Закордонний ЦОД: плюси та мінуси
Як правило, ІТ-інфраструктура зарубіжних ЦОД – це вдосконалене обладнання останнього покоління, стандарти якості згідно з вимогами ISO 9001 та ISO 27001, високий рівень безпеки та контролю зберігання даних, SLA (Service Level Agreement) – стандартні (доступність 99,5%) та індивідуальні (До 99,995%). Для забезпечення безпеки даних у них використовуються новітні ІТ-рішення, міжмережеві екрани, технології шифрування каналів зв’язку. Енергозабезпечення ЦОД також реалізовано з високим рівнем надійності – аж до TIER IV (все продубльовано).
Чим ще закордонний ЦОД може бути цікавим для українських замовників? У компаній, які надають хостинг за кордоном, зазвичай дуже гнучкі тарифні плани. Вони прагнуть надати клієнту повний пакет послуг за ті самі гроші, що й базовий варіант. Розглядати таку послугу, як закордонний хостинг клієнтів, змушує і високу якість сервісу, більший досвід співробітників, високу швидкість реагування на виникнення проблем. Будь-яка несправність буде усунена максимально швидко.
У європейських дата-центрах працюють люди, які займаються хостинг-послугами довгі роки, тому вони знають, як запобігти виникненню деяких проблем, як усунути неполадки в найкоротший термін.
Для багатьох вітчизняних компаній додатковий майданчик за кордоном – це ще й захист бізнесу. Вилучення обладнання дата-центрів, незаконні блокування, тривалі відключення – в Україні все це доводиться враховувати як фактори ризику при розміщенні чи оренді фізичних чи віртуальних серверів.
Крім того, у компаній зростає потреба зробити онлайн-транзакції більш захищеними від державного стеження та кіберзлочинців. Тому ті, кому потрібний сервер із захистом даних від несанкціонованого доступу та гарантією надійної роботи нерідко розглядають варіант оренди сервера за кордоном. Зрештою, фінансова стабільність європейських операторів ЦОД – ще один фактор зниження ризику.
Закордонні ЦОД – це ще й стабільність. Вона має на увазі як сприятливу політичну та економічну обстановку за кордоном, так і безперебійну роботу ЦОД. Клієнти таких хостингів можуть бути спокійними за майбутнє своїх веб-проектів.
Тим часом, завдяки шифруванню співробітники ЦОД можуть взагалі не мати доступу до ваших даних. Дані за кордоном будуть повністю захищені.
Резервний майданчик
Нерідко ІТ-стратегія компанії вимагає наявності як мінімум двох дата-центрів – основного та резервного. І це невипадково. Адже втрата інформації чи контролю над нею у кращому разі гарантує великі збитки, у гіршому це повна втрата бізнесу. Тому розгортання основного та резервного ЦОД для серйозної компанії сьогодні стратегічно необхідне та виправдане. Зрозуміло, що це коштує недешево, але є інше рішення — хостинг.
Резервний ЦОД дозволяє усунути простої та забезпечити можливість негайного відновлення в роботі серверних систем у разі відмови та серйозної аварії.
Використання як резервний ЦОД закордонного майданчика постачальника послуг хостингу – це мінімізація і ризиків, і витрат. За такої схеми роботи досягається максимальна безпека та надійність. З погляду грамотної побудови безперебійної роботи майданчиків це правильне рішення.
За статистикою, українськими компаніями більша частина проектів використання зарубіжних дата-центрів розглядається саме з точки зору створення двох рознесених майданчиків та систем, що мінімізують ризики. Таким чином, використання послуг основного та/або резервного ЦОД у Європі – це не лише захист від рейдерства та адміністративного тиску, а й диверсифікація ризиків, створення високонадійної розподіленої ІТ-інфраструктури.